چگونه فعالیت صادراتی خود را آغاز کنید

برای شروع فعالیت بازاریابی و صادرات به صورت اصولی پیشنهاد می شود در نخستین گام دانش خود را در این زمینه ارتقاء دهید. بدین منظور مطالعه کتابهای مرتبط با بازاریابی، امور گمرکی و ترخیص کالا، قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا و اصول و  چارچوب حقوقی قراردادهای بین المللی بازرگانی که از سوی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وابسته به وزارت بازرگانی و دیگر موسسات انتشار میابد، توصیه میشود.

کلاس های بازرگانی

در صورت سکونت در شهر تهران، کلاس های آموزش سازمان توسعه و تجارت ایران در راستای اقدامات حمایتی این سازمان و به منظور ارتقاء دانش تخصصی بازرگانی مدیران و کارشناسان بنگاه های تولیدی و صادراتی کشور نیز توصیه میشود. برای دست یابی به دوره های آموزشی این سازمان به بخش تقویم آموزشی سایت سازمان توسعه تجارت ایران مراجعه نمایید.

علاقمندان در استان های دیگر نیز میتوانند با مراجعه به اتاق بازرگانی شهر یا استان خود در مورد خدمات آموزشی آنان(در صورت وجود) اطلاعلاتی کسب نمایند. برای دست یابی به سایت اتاق بازرگانی استان خود به وبسایت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به آدرس http://www.iccim.ir مراجعه کنید.

مرکز آموزش موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی نیز در ۱۰ استان کشور نمایندگی دارد. شرکت در کلاس های این موسسه نیز برای شما مفید خواهد بود. جهت دست یابی به لیست دوره های آموزشی این سایت به آدرس http://www.itsr.ir مراجعه فرمایید.

مراحل انجام صادرات

انجام صادرات و فروش کلا در بازارهای خارجی از ظرائف و حساسیت های خاصی برخوردار است، که عدم توجه به آنها ممکن است سرمایه گذاری های انسانی و مالی را در این خصوص به هدر دهد. صادرات مانند هر کار تجاری دیگر نیازمند آینده نگری، برنامه ریزی ، آشنایی با روش های علمی، تحرک لازم و جلب اعتماد خریداران خارجی است، مراحل صدور کالا را میتوان به شرح زیر فهرست نمود:

۱-      بازاریابی :

اولین ومهمترین قدم در انجام صادرات است. بازاریابی یعنی شناخت بازارهای خارجی و راه های نفوذ به آن که دستیابی به این شناخت از طریق مذاکره با خریداران، استفاده از اطلاعات و آمارهای رسمی، شرکت در نمایشگاه های بین المللی، تماس با رایزنان بازرگانی در سفارتخانه ها و اتاق های بازرگانی و همچنین استعلام از موسسات بین المللی و مراکزی که در این مورد خدمات میدهند امکانپذیر است. همچنین شناسائی کالاهای رقیب و کیفیت و قیمت آنها در بازار مورد نظر و استفاده از روش های تبلیغاتی برای معرفیآن آ کالا نقش مهمی در موفقیت یک صادر کننده دارند.

۲-      صدور پروفرما(پیش فاکتور):

صادر کننده باید پیش فاکتور را که حاوی مشخصات کالا و فروشنده آن است برای خریدار ارسال نماید.

۳-      تهیه و تدارک و بسته بندی:

صادرکننده کالا باید توافقی کتبی در مورد نوع بسته بندی با مشتری خود داشته باشد و طبق آن کالا را بسته بندی نماید.

۴-      تعیین ارزش گمرکی

ارزش گمرکی عبارتست از بهای سیف (بهای خرید کالا در مبدأ به اضافه هزینه بیمه و حمل و نقل و باربری) در این بخش کلیه هزینه های مرتبط با کالا تا رسیدن به اولین دفتر گمرکی باید محاسبه شود. ارزش کالا باید در اظهارنامه مالیاتی اعلام شود.

۵-      کسب مجوز صدور از ارگان ها و سازمان های ذیربط

پس از بازاریابی صادرکننده باید مجوز صدور کالا را از ارگان هایی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی، بهداشت، سازمان ملی استاندارد و یا نهادهای دیگر کسب نمایید. لازم به ذکر است دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت بصورت تلفنی پاسخگوی متقاضیان در خصوص مقررات بروز صادرات کشور میباشد.

۶-      اظهار کالا به گمرک:

در این مرحله کالا به گمرک حمل میشود و اظهارنامه خروجی یا صادراتی تنظیم و به گمرک ارائه میگردد. پس از ارزیابی کالا و پلمپ کردن بسته ها جواز خروجی (پروانه صادراتی) اخذ میگردد.

 

راهنمای آغاز فعالیت صادرات

۷-      عقد قرارداد حمل و بیمه:

صادرکننده با یکی از شرکت های معتبر حمل و نقل بین المللی قرارداد حمل امضاء میکند. بسیاری از خریداران خارجی تنها در صورت وجود بیمه حمل و نقل با شما قرارداد امضاء می کنند. بنابراین بیمه کردن بار نیز الزامی است.

۸-      دریافت گواهی بازرسی کالا

در صورتیکه خریدار تقاضای بازرسی کیفی کالا را داشته باشد. کالا قبل از صادر شدن باید به مرکز مورد توافق طرفین برای بازرسی تحویل شود.

۹-      صدور فاکتور و اخذ گواهی مبدأ

صادرکننده در این مرحله باید فاکتور فروش کالای خود را صادر و به تایید اتاق بازرگانی محل برساند و اتاق بازرگانی در ازای ارائه تصویر پروانه گمرکی، تصویر بارنامه حمل و تصویر فاکتور فروش گواهی مبدأ کالا را صادر خواهد نمود. لازم به ذکر است در حال حاضر صدور گواهی مبدا بصورت فرایند الکترونیکی از سامانه یکپارچه گواهی مبدأ اتاق بازرگانی ایران صورت میگرد.

۱۰-  ارسال کالا

صادر کننده جواز خروجی را به شرکت حمل و نقل  تحویل میدهد و شرکت مزبور براساس آن بارنامه حمل صادر و کالا را از گمرک بارگیری و به مقصد حمل میکند.

تعرفه (حقوق ورودی)

تعرفه یا حقوق ورودی عبارت است از مالیات و عوارضی که دولت ها به دلایل حمایتی یا مالی و یا ترکیبی از آنها از کالاها اخذ میکنند. اصطلاحاً این دریافتی به حقوق گمرکی نیز موسوم است.

انواع تعرفه گمرکی

تعرفه ارزشی:

تعرفه گمرکی که براساس ارزش کالا دریافت میشود را تعرفه ارزشی می نامند. در این حالت ارزش کالا درصدی از ارزش کالا است.

تعرفه ثابت

تعرفه گمرکی که براساس تعداد کالا و یا وزن کالا وضع میشود را تعرفه ثابت میگوند.

تعرفه مرکب

تعرفه ای که براساس ارزش کالا و تعداد و یا وزن کالا محاسبه میشود. مثلاً کالاهایی با ارزش قیمتی متفاوت، تعرفه ای متفاوت بابت هر  کالا و یا هر کیلو کالا دارند.

تعرفه یک ستونه:

نوعی تعرفه که در آن شرکت واردکننده از کلیه کشورهای صادر کننده  بطور یکسان دریافت میکند.

تعرفه دو ستونه

در این سیستم برخی کشور ها با توجه به قرارداد های فی مابین از تعرفه گمرکی کمتری نسبت به سایر کشور ها برخودارند.

تعرفه سه ستونه

در این روش سه نوع حقوق گمرکی تعریف شده است. و یک حقوق گمرکی حداقلی برای برخی کشور ها به دو دسته فوق اضافه شده است.

 

سایر خدمات اندیشمندان البرز

 

 

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:  ۶۹۰    ۱۱   ۱۶ – ۰۹۱۲


کلیدواژه ها:

دسته بندی: