صفر تا صد ثبت شرکت های فنی مهندسی

ثبت شرکت مهندسی با توجه به شرایط کشور و نیاز کشور به توسعه صنایع بومی به شدت حائز اهمیت است.

قطعاً هر کشوری از تولید داخلی خود حمایت می کند ولی در کشور ما در زمان حاضر، امکان همکاری با شرکت های خارجی بشدت کم شده و شرکت ها و ارگان های داخلی اعم از خصوصی و دولتی باید نیاز های خود را از شرکت های داخلی تامین نمایند. بنابراین شما اگر امکان ارائه کالا و خدماتی با کیفیت را داشته باشید میتوانید با ثبت شرکت راحتتر برای کالا و خدمات خود مشتری بیابید.

شرکت مهندسی و شرکت های فنی مهندسی، چه هستند و اهمیت ثبت آنها در کجاست

شرکت های مهندسی شامل بازه وسیعی از شرکت ها میشوند که بخشی از آنها را میتوان به صورت زیر لیست کرد:

  • شرکت های مهندسی نقشه برداری :

این شرکت ها خود به دو دسته تقسیم می شوند.

الف) شرکت هایی که صفر تا صد عملیات نقشه برداری از انواع زمین ها اعم از جاده، زمین مسکونی، زمین صنعتی، زمین روستایی و…  را به انجام میرسانند.

ب) شرکت هایی که تنها بخشی از عملیات نقشه برداری را انجام میدهند. این دسته از شرکت ها ممکن است که تنها با کمک دوربین و ادوات نقشه برداری به شما حدود زمین را اعلام و تولید نقشه را انجام ندهند. و یا برعکس از شما حدود نقشه را بگیرند و کار نقشه کشی صنعتی را انجام دهند.

در صورتی که شرکتی تنها کار نقشه کشی صنعتی را انجام دهد. شرکت بجای نقشه برداری، شرکت نقشه کشی قلمداد خواهد شد.

  • شرکت های راهسازی

این دسته از شرکت ها نیز بازه وسیعی را به خود اختصاص میدهند. در این دسته از شرکت ها ممکن است، شرکت های غیر مهندسی نیز یافت شود. مثلا شرکتی که ادوات راهسازی را به استیجار و یا فروش میرساند.

  • شرکت های عمرانی (شهر سازی)

عمران شهری از ساختن ساختمان، پل ، زیر گذر و … را در بر میگیرد. این شرکت ها اغلب بصورت پیمانکاری با شهرداری ها و یا وزارت خانه ها کار می کنند. اما باید توجه داشت که بخش بزرگی از بخش خصوصی بصورت تعامل با بخش دولتی در این صنعت مشغول به کار است.

  • شرکت های عمرانی (سد سازی، معماری نیروگاه و …)

شرکت هایی که توان فعالیت در زمینه ساخت سد، انواع نیروگاه و غیره را داشته باشند میتوانند در مناقصه های ملی در ساخت این قبلی سازه ها شرکت و شانس خود را برای اجرای این پروژه ها بیازمایند.

  • شرکت های مهندسی صنایع

این شرکت ها میتوانند بعنوان تولید کننده ابزار و ادوات صنایع سبک و سنگین و یا تولید کننده علوم مورد نیاز برای تولید ابزار و ادوات این صنایع فعالیت کنند. در حال حاضر پر درآمد ترین شرکت های دنیا، شرکت های مهدسی صنایعی هستند که در زمینه تولید علم مهندسی با دانشگاه ها همکاری می کنند.

  • شرکت های مهندسی شیمی

این شرکت ها نیز میتوانند بعنوان شرکت های مهندسی ثبت شوند دامنه فعالیت این شرکت ها نیز به دوصورت میباشد.

الف- ساخت کارخانجات و کارگاه های تولید محصولات شیمیایی

ب- ساخت و تولید محتوا علمی برای تولید محصولات شیمیایی در دیگر شرکت ها

 

 

ثبت شرکت مهندسی

 

صفر تا صد ثبت شرکت های فنی مهندسی

گام اول: انتخاب نام شرکت مهندسی:

نام شرکت شما و نام برند شما دو مقوله بسیار با اهمیت در زمینه برندسازی میباشند. نام برند شما به محبوبیت محصولات و خدمات شما کمک فراوانی خواهد کرد.

 

گام دوم: ثبت شرکت مهندسی

شرکت های مهندسی برای ثبت نیاز به وجود مدرک مهندسی اعضاء شرکت دارند. طبیعتاً اگر بخواهید شرکت خود را بعنوان گروه مهندسی ثبت کنید، تعداد اعضاء دارای مدرک مهندسی در شرکت باید بیشتر باشد.

تعیین نوع خدمات شرکت: عمران، نظارت بر ساخت و ساز و  عمران، نقشه کشی و نقشه برداری، اجرا و مشاوره در زمینه های ساخت و ساز، طراحی تولید

ثبت شرکت مهندسی

همانطور که از نام این شرکت ها مشخص است، این شرکت ها به دنبال امور اجرایی، مهندسی، فنی و مشاوره ای هستند و در زمینه های عملیات طراحی، ساخت، نظارت، نقشه کشی، اجرا و مشاوره مشغول فعالیت می باشند.

نوع شرکت از نظر سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود را نیز مشخص کنید.

چگونه یک شرکت مهندسی ثبت کنیم؟

موسسه حقوقی اندیشمندان البرز، برای کلیه مشتریان خود حداکثر سهولت در انجام امور ثبتی را تدارک دیده است.

برای ثبت شرکت مهندسی شما تنها کافیست به صفحه اصلی سایت اندیشمندان البرز مراجعه کرده و از طریق فرم موجود در وسط صفحه اقدام به ارسال مدارک خود کنید.

مشاوران حرفه ای شرکت جهت انجام امور ثبتی با شما تماس گرفته و کلیه امور ثبت شرکت مهندسی بصورت صفر تا صد برای شما به انجام میرسد.

سایر خدمات اندیشمندان البرز

 

 


کلیدواژه ها:

دسته بندی: ,