ثبت برند در کرج،تهران و ایران

ثبت برند در کرج

ثبت برند در کرج، تهران و ایران در سریع ترین زمان ممکن برای هر شرکتی و تولید کننده ای و یا هر استارتاپی حائز اهیمت است. در این مقاله در باره ثبت برند در کرج، تهران و ایران بیشتر می خوانیم.

برندینگ برای هر تولید کننده ای از اهمیت بالایی برخوردار است. کالاهای فراوانی در بازار موجود هستند، اما تنها کالاهایی که مسیر برندینگ را طی کرده باشند میتوانند فروش بالایی داشته باشند. برند ها در ذهن میمانند. خریداران جذب برند های شناخته شده میشوند. برند ها تعیین کننده قیمت کالای خود در بازار هستند. برند ها از قواعد بازار تبعیت نمی کنند، آنها خود برای بازار قاعده تعیین می کنند. بنابراین تبدیل شدن به یک برند شناخته شده بسیار اهمیت دارد.این موارد باعث میشود که ثبت برند اهمیت پیدا کند. ثبت برند به شما کمک میکند که از نام تجاری خود پشتیبانی کنید. با ثبت برند دیگر کسی نمی تواند از آن استفاده کند و یا نامی برگزیند که نام برند شما را به ذهن مخاطب متواتر کند.

ثبت برند در کرج با توجه به تعدد کارخانه ها و تولیدی ها در خود این شهر و شهر های اطراف و حضور شهرک های صنعتی در اطراف این شهر اهمیت بسیار بالایی دارد.

برندینگ در کرج برای هر تولید کننده و توزیع کننده کالایی در کرج میتواند به معنی افزایش فروش محصول باشد. هزینه های برندیگ، سرمایه گذاری برای افزایش اعتبار کالای شماست.

ثبت برند در کرج، تهران و ایران

ثبت برند در تهران

پایتخت ایران معدن ایده های نو است. روزانه هزاران طرح و ایده جدید در تهران متولد شده و بسیاری از آنها با پیمودن سیر سعود به معروفیت بالایی در سرتاسر ایران می رسند. برند های بسیاری در کارخانه ها و تولیدی های اطراف تهران تولید می شوند. سرعت ثبت برند در تهران اهمیت بسیار بالایی دارد. نام های مفهومی که کاربران و مخاطبان کالا را جذب کنند، محدود هستند. برندی مانند اسنپ و تپسی را باهم مقایسه کنید. اگر نام این برندها برای شما تازه باشد کدامیک را راحت تر به یاد خواهید سپرد. تپسی بسیار ساده تر از اسنپ تاکسی را به یاد شما می اندازد. انتخاب نام صحیح برای کالا و خدمات اهمیت بالایی دارد. اگر به نام برند خود مطمئن نیستید. مشاوره حرفه ای بگیرید. نام برند را نمی توان به سادگی تغییر داد.

ثبت برند در ایران

سازمان ثبت اسناد و املاک ایران متصدی ثبت علائم تجاری و یا برند یا نام نما میباشد. بنابر تعریف این سازمان برند یا عنوان تجاری کالا، نامی و علامتی قابل روئیت است که کلا و خدمات شما را از کالاهای موجود مستثنی می کند.

وجه تمایز کالا، نقطه ای است که بازاریاب ها با تکیه بر روی آن میتوانند کالای شما را با قیمت بهتری بفروشند. اهمیت اقتصادی برند و برندینگ بر همه روشن و آشکار است.

برند کالاها طبق تعریف سازمان ثبت،  نشان و نام قابل روئیت روی کالای شما خواهد بود. در باره خدمات برند عبارت است از نامی است که شما آن خدمات را به آن نام معرفی می کنید. مانند برند اسنپ برای خدمات تاکسی تلفنی  و …

ثبت برند در کرج، تهران و ایران

انتخاب نام مناسب برای برند، مهمترین بخش تجارت شما است. این گام را نمی توان به عقب بازگشت و اصلاح کرد. با اشتباه در این بخش شما برای همیشه باید تاوان این خطای خود را بدهید. این تاوان با هزینه بالاتر برای معرفی و به ذهن ماندن نام برند، باید بپردازید. برای انتخاب نام مناسب برای برند به این نکات توجه کنید.

نام برند شما مؤید اعتبار و ارزش اجتماعی کالای شما در جامعه است، بنابراین از به کاربردن نامی که مانع این ارزش گذاری و اعتبار شود به پرهیزید. نامی مانند سه سوت را تصور کنید. مثلاً سه سوت تاکسی یا سه سوت ساندویچ و مانند آن، شاید در نگاه اول نامی مناسب باشد. ولی هنگامیکه چنین برندی به سطح ملی برسد این نام میتواند بسیار برای برندینگ دردسر ساز شود.

برندها در گام ملی و جهانی شدن، تلاش میکنند که الهام بخش مصرف کنندگان کالا و خدمات خود باشند. مثلاً برند پپسی در کشور دبی برند خود را با تبلیغ ایجاد اشتغال برای  زنان سرپرست خانوار معرفی میکند. دلیل اینکار این استکه این برند در این کشور فروش بسیار بالایی دارد و بدنبال آن استکه از یک نوشابه و کالای ساده تبدیل به یک بخش از فرهنگ جامعه هدف خود شود. تا برند های دیگر با تاکتیک هایی مانند کاهش قیمت و غیره نتوانند با آن رقابت کنند.

علت ثبت برند و علامت تجاری چیست؟

برند و علامت تجاری شامل نام و یا هر نشان و علامتی است که کالای شما را از دیگر کالاها مجزا می کند. طبیعتاً برای داشتن یک برند کالای شما باید دارای یک نام منحصر به فرد برای خود باشد. نام کالا و خدمات میتواند به فارسی و یا به انگلیسی باشد. برای ثبت نام کالا و خدمات به انگلیسی باید کارت بازرگانی داشته باشید. ولی ثبت برند فارسی برای کلیه تولید کنندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات درصورت رعایت قوانین مربوط به منحصر به فرد بودن قابل ثبت است.

مزایای ثبت برند (علامت تجاری) در تهران و ایران

 • داشتن اسم و برند متفاوت از رقبا و افزایش قدرت بازاریابی
 • امکان تبلیغ روی نام و ایجاد یک این همانی بین محصول و خواست مخاطب
 • امکان دریافت نمایندگی برای توزیع کالا و ارائه خدمات توسط دیگران
 • امکان دریافت انواع وام و تسهیلات از بانک های عامل
 • جلوگیری از کپی برداری نام برند شما توسط رقبا

انتخاب نام برند

 • نام برند باید دارای صفات و ویژگی های زیر باشد:
 • جذاب و زیبا باشد.
 • با کالای شما تناسب داشته باشد.
 • منحصر به فرد باشد.

مدارک لازم برای ثبت

 • ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • جواز کسب
 • ارائه تصویر نام و علامت تجاری در ابعاد ۱۰ در ۱۰
 • برای شرکت ها این مدارک عبارتند از :
 • مدارک شناسایی هیئت مدیره شرکت و مدیر عامل
 • کپی روزنامه که در آن آخرین تغییرات شرکت در آن ثبت شده باشد.(تاریخ نشر حداکثر ۲ سال قبل باشد.)
 • جواز فعالیت

درصورتیکه نام برند دارای حروف لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی نیز الزامی است.

جهت اطلاع از نامهای تجاری آماده فروش و جهت مشاوره و ثبت علامت و نام تجاری با شماره زیر تماس حاصل نمایید:۰۹۱۲۸۴۲۹۶۴۶

جهت کسب اطلاعات تکمیلی به صفحه اصلی سایت اندیشمندان البرز مراجعه نمایید.

سایر خدمات اندیشمندان البرز

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

کلیدواژه ها:

دسته بندی: ,